Konkurs plastyczny „Odpoczywaj na wsi” - etap wojewódzki w 2022 r.
Wybrano najpiękniejsze prace plastyczne z woj. łódzkiego w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego Odpoczywaj na wsi. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych.
Promocja wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje to główny cel konkursu. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej pokazującej walory naturalne, dziedzictwo kulturowe i kulinarne oraz różnorodność przyrodniczą obszarów wiejskich.
W tegorocznej edycji do Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach zgłoszono prace aż ze 111 placówek oświatowych (wykaz poniżej).
Wojewódzka Komisja Konkursowa spośród ogromnej liczby tj. 437 nadesłanych prac wyróżniła - zgodnie z Regulaminem konkursu - łącznie sześć, czyli po trzy prace z I i II grupy wiekowej. Kolejny etap konkursu to etap ogólnopolski, za który odpowiada Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Departament Oświaty i Polityki Społecznej. Ostateczne wyniki konkursu zostaną opublikowane do 7 listopada 2022 r. na stronie internetowej MRiRW na portalu gov.pl oraz www.odpoczywajnawsi.pl.
Wojewódzka Komisja Konkursowa w składzie:
najwyżej oceniła prace następujących uczniów:
I grupa (klasy 0 –III szkoły podstawowej):
- Sandra Włodarczyk, klasa 2, Szkoła Podstawowa w Broszkach
- Marta Rolewska, klasa 3, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kiernozi
- Kacper Lee, klasa 3, Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 r. w Lututowie
II grupa (klasy IV – VIII szkoły podstawowej):
- Alicja Sońta, klasa 8, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Łaznowie
- Igor Jakubiszak, klasa 7, Zespół szkolno-przedszkolny nr 4 - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. A. Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim
- Emilia Obałka, klasa 4, Szkoła Podstawowa w Godynicach
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia naszym reprezentantom w etapie ogólnopolskim!
Wykaz placówek oświatowych, które przesłały prace plastyczne do ŁODR zs. w Bratoszewicach w ramach konkursu „Odpoczywaj na wsi” w 2022 roku:
1. Szkoła Podstawowa w Broszkach
2. Szkoła Podstawowa w Seligowie
3. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Okupie
4. Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni
5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
6. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie
7. Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej "Błysk" w Paradyżu
8. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie
9. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach
10. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wielgomłynach
11. Szkoła Podstawowa im. 24 Lutego 1863 Roku w Dobrej
12. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku
13. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kowiesach
14. Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu
15. Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie
16. Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie
17. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie
18. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koluszkach
19. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kiełczygłowie
20. Zespół Szkół Specjalnych w Głownie
21. Zespół Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie
22. Szkoła Podstawowa w Szynkielowie
23. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie ze Szkołą Filialną w Kolonii Lisowice
24. Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej
25. Szkoła Podstawowa im. św. Huberta w Komorowie
26. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Błażejewicach
27. Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Bełchowie
28. Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie (gmina Dobrzelin)
29. Szkoła Podstawowa w Oszkowicach
30. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Żeronicach
31. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Poświętnem
32. Zespół Szkoły i Przedszkola w Komornikach
33. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
34. Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie
35. Szkoła Podstawowa im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie
36. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sieradzu
37. Szkoła Podstawowa w Chociszewie
38. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cielcach
39. Szkoła Podstawowa w Wygnanowie
40. „Family Group Grupa Edukacyjna”, Łódź
41. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie
42. Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Henryka Dąbrowskiego w Bolimowie
43. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
44. Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, Łódź
45. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach
46. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kiernozi
47. Szkoła Podstawowa nr 174 im. Jana Machulskiego w Łodzi
48. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych
49. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim
50. Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Zadzimiu
51. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Niechcicach
52. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wadlewie
53. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Lutomiersku
54. Szkoła Podstawowa w Słomkowie
55. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Galewicach
56. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi
57. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Brzozie
58. Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sadkowicach
59. Szkoła Podstawowa nr 83 im. Stanisława Jachowicza w Łodzi
60. Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych
61. Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie
62. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie
63. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie
64. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bałuczu
65. Szkoła Podstawowa w Godynicach
66. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie
67. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim
68. Zespół Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim
69. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kliczkowie Wielkim
70. Szkoła Podstawowa w Sokołowie
71. Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku
72. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim
73. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zawadzie
74. Szkoła Podstawowa Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego, Łódź
75. Szkoła Podstawowa nr 199 im. Juliana Tuwima, Łódź
76. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Orła Białego w Tomaszowie Mazowieckim
77. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kodrębie
78. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie
79. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach
80. Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Rokicinach
81. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mieszka I w Radomsku
82. Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu
83. Szkoła Podstawowa w Kruszewcu
84. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie
85. Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie
86. Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 roku w Lututowie
87. Szkoła Podstawowa nr 13 im. UNICEF z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie
88. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie
89. Szkoła Podstawowa w Skotnikach
90. Szkoła Podstawowa im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy
91. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych
92. Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Mazowieckim
93. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9, Szkoła Podstawowa nr 9 im. ks. Jana Twardowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
94. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kutnie
95. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Barczewie
96. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prusinowicach
97. Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Deki-Deczyńskiego w Pęczniewie wraz z filią w Brzegu
98. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Dalikowie
99. Publiczna Szkoła Podstawowa w Pławnie
100. Szkoła Podstawowa w Huminie
101. Szkoła Podstawowa w Sieńcu
102. Szkoła Podstawowa w Łęcznie
103. Szkoła Podstawowa nr 11 w Zgierzu
104. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach
105. Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Chojnach, Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Chojnach
106. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 105 im. Jacka Kuronia w Łodzi
107. Szkoła Podstawowa im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie
108. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
109. Szkoła Podstawowa im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej
110. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach
111. Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Czernicach
Tekst i foto: Ewa Szewczyk